Szukaj hotelu
Miasto:
Data przyjazdu:
Kalendarz
Data wyjazdu:
Kalendarz
Typ pokoju:
Ilość pokoi:
Waluta:
Get the Flash Player to see this rotator.

Nowości o SPA

Joga na Trawie - spotkanie piąte
To było 5 spotkanie z Jogą na Trawie. To już półmetek projektu - bezpłatne zajęcia w największych miastach Polski będą odbywały się w każdą sobotę do 12 lipca. Aura nam dopisuje: ciepłe promienie słońca, lekki wiaterek owiewający ćwiczących, zapach świeżo skos ...

Hotele SPA

Wiadomości o SPA
2008-06-11
Joga na Trawie - spotkanie piąte

To było 5 spotkanie z Jogą na Trawie. To już półmetek projektu - bezpłatne zajęcia w największych miastach Polski będą odbywały się w każdą sobotę do 12 lipca. Aura nam dopisuje: ciepłe promienie słońca, lekki wiaterek owiewający ćwiczących, zapach świeżo skoszonej trawy i kwitnących jaśminów sprawiają, że joga na trawie jest doświadczeniem wyjątkowym, niezapomnianym.

Wrocław, Park Szczytnicki
Pogoda dopisała, niebo było bezchmurne. Ćwiczyliśmy pod rozłożystym, przepięknym dębem. W jego cieniu zebrało sie ok. 70-80 osób. Większość miała niewielkie pojęcie o jodze dla pozostałej części to było pierwsze spotkanie z jogą. Zajęcia dostosowałam do poziomu ćwiczących. Magia miejsca, na którym ćwiczyliśmy emanowała na wszystkich. To wspaniały pomysł pokazać ludziom, ile radości można doświadczyć ze świadomego układania ciała w asany w otoczeniu przyrody. 14 czerwca zajęcia poprowadzi Paulina Stróż z Centrum Jogi B.K.S. Iyengara Szczegółowe informacje na temat zajęć we Wrocławiu i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/WROCLAW,60,55.html

Kraków, park Bednarski
Dynamiczna czerwcowa aura - piekące słońce, wiatr i soczyste chmury otoczyły nas tego dnia w praktyce. My w przestrzeni - rozpięci między niebem, a ziemią, dostrzegaliśmy i odczuwaliśmy "vrtti" namacalnie. W głębokich skrętach wyciskaliśmy z siebie niepokoje mniej i bardziej poważne. Mniej poważne dotyczyły oczywiście tego, czy zaraz deszcz nie lunie nam na głowy :) Powietrze ucichło dopiero w Śavasanie. Niebo powlekło się szarobłękitną kołdrą dla komfortu naszego odpoczynku. Blisko 70 osób nieśpiesznie opuszczało skalny kocioł w Parku Bednarskiego, wyrażając podziękowanie dla nauczycielek Krakowskiego Warsztatu Jogi za dobrą i głęboką praktykę.

Po zamknięciu części praktycznej zasiedliśmy do wykładu na temat hinduskiego masażu głowy. Krystian Pisowicz urzekł słuchaczy swoją prostolinijnością i spontanicznością. Po co bowiem ubierać w teorię zupełnie oczywiste prawdy w rodzaju "od złych myśli boli głowa", "bycie głaskanym sprawia że jest się lepszym i szczęśliwszym"? Nawiązując do swojego arteterapeutycznego doświadczenia, Krystian Pisowicz prezentował rysunki wykonane przez swoich pacjentów poprzedzające każdą z 5 sesji masażu. Ich dolegliwości i odczucia - migreny, stres, bezsenność z każdym następującym po sesji rysunkiem rozjaśniały się i rozmywały! Prace te były lepszą rekomendacją dla skuteczności omawianego rodzaju masażu, niż jakiekolwiek autorytatywne słowa`.

Spotkanie pełne było śmiechu, który swoje apogeum osiągnął w chwili, gdy wykładowca oświadczył, że "teraz już musi iść bo spóźni się na autobus"! :)

14 czerwca zajęcia poprowadzą Parvati i Vasudev, nauczyciele z Sivananda Vedanta Yoga Centrum, którzy również wygłoszą wykład na temat: „Dieta ajurwedyjska – życie w zdrowiu i harmonii”.
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Krakowie i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/KRAKOW,59,55.html

Katowice, park Chorzowski w Rosarium.
Piękna, ciepła pogoda podkreślająca zapach róż w Rosarium, w którym ćwiczymy sprawiają, że na zajęcia przychodzi już stała liczba, około 70 osób.
Małgosia, która prowadziła sesję zaczęła od pozycji stojących w parach. Asany w parach zawsze wprowadzają element radości, integracji. I tak było i tym razem. Wygięcia do przodu, które nastąpiły po skrętach wyciszyły już wszystkie emocje. Relaks przy dźwiękach gongów dopełnił sesję. Gdy wybrzmiały dźwięki gongów, praktykujący wstali z trawy zrelaksowani, wewnętrznie spokojni, zadowoleni. 14 czerwca zajęcia poprowadzi Paweł Kamiński
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Katowicach i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/KATOWICE,61,55.html

Warszawa, Kępa Potocka
W zastępstwie za Adama Bielewicza zajęcia prowadził Przemek Nadolny, z Joga! Centrum. Dla niektórych nie była to łatwa sesja, (wygięcia do tyłu, balanse, skręty z padmasaną) ale pokazała całe spectrum pozycji jogi, których jest przecież bez liku.
Przemek przed każdą trudniejszą pozycją dawał alternatywę - asanę łatwiejszą do wykonania. Uczestnicy wybierali, czy chcą się zmierzyć z ograniczeniami ciała i spróbować, czy doskonalić pozycję, którą już umieją. Niejednokrotnie próbowali i…. udawało się!, co ich samych zaskakiwało i wywoływało radość. Świeca z wariantami, pług wyciszyły emocje. Relaks dał ukojenie i spokój.
Po zajęciach wystąpił zespół Moc Aloha z pokazem tańca hawajskiego. Małgosia Szokalska przygotowała kilka tańców, które pokazywały jak pięknym i radosnym jest taniec z Hawajów.
Wdzięczne ruchy dziewczyn ubranych w naszyjniki z kwiatów, zachwyciły obserwatorów. 14 czerwca zajęcia poprowadzi Justyna Wojciechowska z Akademii Asan.
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Warszawie i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/WARSZAWA,56,55.html

Łódź, Park Źródliska
W pierwszą sobotę czerwca Ida Tracz prowadziła bardzo energetyczną sesję jogi dla prawie 130 osób!- znowu jest to powód do naszej wielkiej radości.
Choć wśród uczestników było wiele osób, które po raz pierwszy stanęły na naszej trawie, to Ida w bardzo przystępny sposób wrowadziła ich w cykl SURYA NAMASKAR (Powitanie Słońca). Tak skutecznie, że czas przestał się dla wszystkich liczyć. Niektóre asany tj. Paripurna Navasana (Okręt) okazały się dla wielu sprawdzianem silnej woli, aby mimo topniejących sił (dodatkowo grzało! oj grzało! słoneczko!) nie poddać się i nie zrezygnować. Tym przyjemniejsza okazała się część końcowa – Savasana, która w cieniu kilkusetletnich dębów pozwoliła odbudować siły i napełnić się świeżą energią! 14 czerwca zajęcia poprowadzi Paulina Gałązka.
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Łodzi mapkę znajdziesz tutaj: http://www.joganatrawie.pl/LODZ,62,55.html

Poznań, Cytadela
Tym razem w Poznaniu w celu ćwiczenia jogi na świeżo skoszonej trawie zebrało się trzydzieści parę osób. Ze względu na słońce i temperaturę przenieśliśmy się już w zeszłym tygodniu z trawnika przed dzwonem na miejsce pomiędzy drzewami za dzwonem.

Ponieważ poznańska Cytadela jest miejscem bohaterskich walk w trakcie pierwszej i drugiej wojny światowej, a także wcześniej, jeszcze za czasów pruskich, nie mogło zabraknąć w zestawie asan wszystkich trzech jogicznych bohaterów - Virabhadrasany I, II i III.

O dziwo! - czy to przez wzgląd na aurę miejsca, czy też nieograniczony dostęp tlenu virabhadry udawały się nam z mniejszym niż normalnie wysiłkiem...

Uczestnicy sesji (w tym troje dzieci!) rozeszli się, jak zwykle, w bardzo dobrych nastrojach. Zdjęcia detali ciała (tak ważnych w jodze) pokazują jak piękne są szczegóły w otoczeniu natury. Uwaga! ze względu na ewentualność pobytu w gościnnym cieniu drzew mniej mile widzianych uczestników sesji tj. kleszczy, prosimy na wszelki wypadek uzbroić się za tydzień w Offa! 14 czerwca zajęcia z asthangi jogi poprowadzi Mateusz Deker Szczegółowe informacje na temat zajęć w Poznaniu i mapkę znajdziesz tutaj: http://www.joganatrawie.pl/POZNAN,58,55.html

Trójmiasto
Kolejna sesja Jogi na trawie odbyła się w pięknych okolicznościach Parku Jelitkowskiego w Gdańsku, blisko plaży. Przyroda z tygodnia na tydzień rozwija się, pięknieje, podobnie grupa zwolenników jogi na trawie zwiększa swą liczebność, radość, zaangażowanie i skupienie w praktyce. W tę sobotę program sesji nakierowany był na odnajdywanie stabilności, równowagi i harmonii pomiędzy ciałem a umysłem w pozycji-asanie i bycie w niej prowadzące do spokoju wewnętrznego i kontemplacji. Sesja zakończyła się pranajamą i śawasaną. Uczestnicy wyrażali swoje wyraźne zadowolenie z praktyki, wspólnego działania, łączenia się z przyroda i wspaniałej atmosfery, były gromkie brawa. 14 czerwca zajęcia poprowadzi Renata Koba. Szczegółowe informacje na temat zajęć w Trójmieście i mapkę znajdziesz tutaj: http://www.joganatrawie.pl/TROJMIASTO,57,55.html

Akcja JOGA NA TRAWIE jest odpowiedzią na potrzebę relaksu i równowagi, tak pożądaną przez żyjących w pośpiechu mieszkańców dużych miast. Potrwa do 12 lipca a jej zwieńczeniem będzie JOGA FESTIWAL, który odbędzie się w Warszawie w dniach 18-20 lipca. Specjalnym gościem festiwalu będzie Sharat Arora - wybitny nauczyciel z Indii, wieloletni współpracownik B.K.S. Iyengara. Sharat poprowadzi trzydniowe warsztaty jogi, w czasie których będzie można kontynuować praktykę i zaczerpnąć wiedzy u źródła.

Serdecznie zapraszamy.

Gwarantujemy:
• dostosowanie programu zajęć do możliwości uczestników
• ćwiczenia wzmacniające i rozciągające ciało, polepszające koncentrację, regenerujące oraz relaksujące
• pozytywną energię dla uczestników

Praktyka jogi niesie ze sobą niezliczone korzyści. Pierwszym efektem jest poprawa samopoczucia, przypływ energii, sił witalnych oraz poczucie relaksu. Regularne ćwiczenie wraz z ćwiczeniami oddechowymi poprawiają koncentrację i oczyszczają ciało. Możliwy staje się kontakt z własnym wnętrzem, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej odpowiadać na potrzeby ciała i ducha. Powstaje równowaga.

Zajęcia kierujemy zarówno do osób, które praktykują jogę na co dzień, jak i do tych, którzy chcą spróbować po raz pierwszy. Na zajęcia należy zabrać ze sobą matę lub koc

BO CIAŁO PORUSZA DUCHA


Źródło: Fit.pl